Jegyárak, jegyvásárlás
Felnőtt jegy: 3300 HUF Gyermek jegy: 2200 HUF
- ENGEnglish
Felnőtt jegy: 3300 HUF Gyermek jegy: 2200 HUF
Samu, az egyéves kiselefánt imádja a pancsolást. Időnként anyukájával, Angele-lel, de legtöbbször a „nagytesóval”, Arunnal veti magát a hűs habok közé. A fürdőzés része az is, hogy homokot szórnak magukra, ami afféle bőrradírként működik.
Akár ezt is mondhatná az a dámszarvas borjú, aki bő egy héttel ezelőtt született az Állatkertünk által fenntartott Margitszigeti Kisállatkertben. Nemcsak a városligeti helyszínen, hanem a Margitszigeten sincs hiány kisállatokban.
Az idei költési szezon is eredményesnek ígérkezik a tarvarjaknál. A hét legidősebb jövevény már feleakkora, mint a felnőttek, és további fiókák is kikeltek, így a számuk ebben az idényben várhatóan a tízet is meghaladja.
Az erszényesek közé tartozó vombatok Ausztrálián kívül csak nagyon kevés állatkertben láthatók, szaporításuk pedig csak néhány helyen sikerült. A mi legifjabb vombatunk azonban már a hatodik a sorban, s ezzel vombat ügyben az élen állunk Európában.
Nemrégiben a „műemléki” szemeteskosarakat pálmadézsává alakítottuk át. A dolognak egyszerre vannak botanikai, műemlékvédelmi, és persze környezetvédelmi, hulladékgazdálkodási (ezen belül a hulladék gyűjtésével kapcsolatos) vonatkozásai.
Világszerte mintegy négyszáz papagájfaj él, közülük csaknem harmincat Állatkertünkben is bemutatunk. Közülük alighanem a keák a legjátékosabbak, a legnagyobbra pedig a nálunk rendszeresen szaporodó jácintkék arák nőnek.
Legújabb kisfilmünkben azt mutatjuk be, mi történt az elmúlt napokban a Lepkekertben, és hogy hogyan készültünk fel a most szombati megnyitásra. Huszonnégy trópusi lepkefaj több mint hatszáz egyedével várjuk a nagyközönséget.
Méghozzá május utolsó szerdáján, vagyis éppen a mai napon! Már több mint 150 éve foglalkozunk a vidrák különböző fajaival. Mostanában a Dél-Amerikában őshonos óriásvidrákat mutatjuk be, egyedüliként a hazai társintézmények közül.
A pálmaházi – tóra néző – terasz kőkorlátjának képéhez évtizedek óta hozzátartoznak a „zodiákus” virágtartók, amelyekbe most pozsgás – más néven szukkulens – növényeket telepítettünk. A növényeket és a virágtartókat egyaránt érdemes megcsodálni.
Ma, május 23-án ünneplik a teknősök világnapját a földkerekség minden pontján, ahol ezekkel az érdekes hüllőkkel, illetve az ő védelmükkel, megőrzésükkel foglalkoznak. Ebből a munkából természetesen a mi Állatkertünk is kiveszi a részét.