Legújabb kisfilmünkben Állatkertünk baglyait mutatjuk be: a sajátjainkat, akiket röpdéjükben, férőhelyükön, illetve a déli állatbemutatók alkalmával láthat a közönség, illetve azokat is, akik mentett állatként kerültek vadállatmentő központunkba.
A baglyokat évszázadok óta bölcs állatokként tartják számon, habár akadnak náluk sokkal okosabbak is a madarak világában. A bölcsességgel valószínűleg Pallasz Athéni miatt kapcsolták össze ezeket a madarakat, hiszen az ókori görög világban a bölcsesség istennőjeként számontartott Athéné szent madara a bagoly, egészen pontosan a kuvik volt. Athén városának ókori pénzérméin is a bagoly képe látható.
A baglyok több mint kétszáz faja közül néhánnyal Állatkertünkben is találkozhatnak az érdeklődők. Egy részüket, például a hóbaglyokat vagy az üregi baglyokat állandó jelleggel mutatjuk be, sőt, sikeresen szaporítjuk is őket. Más részük kézhez szokott állat: ők a Légy ott! élményprogram sorozatunk részeként minden nap 12 órakor a Varázshegy Csillagterében látható állatbemutatónk rendszeres szereplői. És vannak szép számmal mentett baglyok is, akik vadállatmentő tevékenységünk részeként kerültek be hozzánk.
A vadállatmentő munka során a tavalyi évben 2368 segítségre szoruló állat kapott második esélyt. Közülük 6 faj 41 egyede volt bagoly. Egészen pontosan 14 kuvik, 13 erdei fülesbagoly, 8 füleskuvik, 3 macskabagoly, 2 gyöngybagoly és 1 réti fülesbagoly került be hozzánk mentett állatként.
Mentő tevékenységünket az Állatkertünk által életre hívott Magyar Madármentők Alapítvány égisze alatt folytatjuk. Ennek az alapítványnak az a célja, hogy támogatásokat gyűjtsön, amiből további madarakról, mentett állatokról tudunk gondoskodni. Ha egyetért céljainkkal, kérjük, támogassa a Magyar Madármentők Alapítványt személyi jövedelemadója 1 %-ának felajánlásával!
Állatkertünkben egyébként már az 1866-os megnyitás óta foglalkozunk baglyokkal.
Iratkozz fel hírlevelünkre és értesülj elsőként újdonságainkról, programjainkról és friss híreinkről!