Gyakran ismételt kérdések (GYIK)
Az alábbiakban megpróbáljuk összefoglalni a hozzánk érkező leggyakoribb kérdéseket.
Nyitva van-e az állatkert január 1-jén, március 15-én, húsvétkor, május 1-jén, augusztus 20-án, október 23-án, karácsonykor, szilveszterkor?
A mindenkori érvényes nyitva tartási rend megtekinthető honlapunkon, ennek értelmében az év minden napján nyitva tartunk, kizárólag december 24-én és december 31-én van rövidített nyitva tartás (korábban zár a kert), amiről honlapunkon mindig tájékoztatjuk Látogatóinkat. A hétköznapra eső ünnepnapokon az adott hónap hétvégi nyitva tartási rendje érvényes.
A jeggyel egy nap többször be lehet jönni?
Nem, a megváltott belépőjegy egyszeri belépésre jogosít.
SZÉP Kártyával fizethetem az állatkerti belépőmet?
Igen, a kártya tulajdonosa jelenlétében tetszőleges számú állatkerti belépőjegy vásárolható. További információ az elfogadott kártyákról/utalványokról >>
Lehet- kutyát az állatkertbe behozni?
Az Állatkertbe tilos behozni kutyát, házi-, dísz-, vagy hobbiállatot, mert ez fokozott állategészségügyi veszélyforrás. Ez alól kivételt képeznek a megfelelő okmányokkal, oltási igazolással rendelkező segítőkutyák. A dokumentumokat a látogatást megelőzően, legalább két munkanappal korábban el kell juttatni az Állatkerthez, az info@zoobudapest.com email címre. Erre válaszként az Állatkert megküldi a látogatásra vonatkozó engedélyt, avagy elutasítást. A betegsegítő kutyáknak a látogatás alkalmával póráz és szájkosár viselése kötelező. A tulajdonos köteles ügyelni rá, hogy a kutya ne veszélyeztesse az állatkerti állatok és a Látogatók nyugalmát, testi épségét. Ellenkező esetben az Állatkert fenntartja magának a jogot, hogy a betegsegítő kutya látogatását haladéktalanul felfüggessze.
Megunt, sérült, talált állatot befogad-e az állatkert?
Ezzel a kérdéssel kapcsolatban összeállítottunk egy részletes tájékoztatót, amiben megtalálható, hogy milyen esetben lehet a Fővárosi Állat- és Növénykertnek állatot beadni.
Tájékoztató a mentett állatok befogadásáról >>>
Szeretnék az állatkertben dolgozni, mit kell tennem?
Diákok esetén: A Fővárosi Állat- és Növénykert nyári időszakban, korlátozott létszámban szokott a BIZTOS KÉZ Iskolaszövetkezeten keresztül diákokat foglalkoztatni. Erről illetve az aktuális munkalehetőségekről bővebb információ a munkaügyi csoportunktól kérhető.
Önkéntes munka: Egész évben lehet jelentkezni állatkerti önkéntes munkára, aminek feltétele a betöltött 18. életév. A felnőtt önkéntes munka további részleteit ezen az oldalon olvashatja el >>
Felnőttek esetén: Aktuális meghirdetett állásainkat megtekintheti, ha ide kattint: Állásajánlatok
Azt, hogy ki dolgozhat állatgondozóként egy rendelet szabályozza:
3/2001. (II. 23.) KöM-FVM-NKÖM-BM együttes rendelet
az állatkert és az állatotthon létesítésének, működésének és fenntartásának részletes szabályairól
4. §
(1) Az állatkertben az állatok tartásáért felelős személy az lehet, aki 3 év igazolt állatkerti gyakorlattal és az alábbi – Magyarországon vagy külföldön szerzett és Magyarországon honosított vagy elismert – egyetemi vagy főiskolai végzettségek valamelyikével rendelkezik:
a) mezőgazdasági, állattenyésztési, erdészeti, vadgazdálkodási felsőoktatási intézményben szerzett egyetemi, főiskolai végzettség,
b) tudományegyetem, tanárképző főiskola biológiai vagy ökológiai szakterületén szerzett végzettség vagy szakirányú felsőfokú szakképesítés,
c) állatorvostudományi egyetemen, állat-egészségügyi főiskolán szerzett végzettség.
(2) Az állatgondozók elfogadható szakirányú képesítései az (1) bekezdésben meghatározottak, továbbá az állatkerti állatgondozó, az állattenyésztő és állat-egészségügyi technikus, az állattenyésztő, a halász, a halászszaktechnikus, a vadász, a vadtenyésztő, a vadgazdálkodási technikus, a baromfi- és kisállattenyésztő, a baromfi- és kisállattenyésztő szaktechnikus képesítések.
Szeretném Személyi Jövedelemadóm 1%-át az állatkert részére felajánlani. Lehetséges?
Igen, a Fővárosi Állat- és Növénykert is jogosult az 1%-ból származó felajánlások fogadására.
Adószámunk: 15490658 – 2 – 42
Ezúton is köszönjük mindazoknak, akik az állatkertet jelölik meg kedvezményezettként!
Milyen étkezési lehetőségek vannak az állatkertben?
Az Állatkert területén számos büfé valamint étterem található.
Mozgássérültek, idősek esetében lehet-e bérelni tolószéket?
Igen, a főbejáratnál korlátozott mennyiségben, ingyenesen igénybe vehető kerekesszékek találhatóak.
Ha nem találtál választ kérdésedre, keress minket bizalommal elérhetőségeink egyikén!