- ENGEnglish
Zajlik az élet a társas prérikutyáknál. A Pálmaház mellett található kifutóban több kölyök is cseperedik, akik örömmel hancúroznak, vagy sütkéreznek a napon. A családi idillt egy kisfilm segítségével mutatjuk be olvasóinknak.
Nur-Nuru-Bin másfél hónapja, Vobara pedig éppen ma töltötte be harmadik életévét. Kifejlett méretüket is elérték már. A március eleje óta látható koalákat az elmúlt hónapokban csaknem félmillió ember tekintette meg állatkertünkben.
Az állatkerti babyboom legújabb szülöttei feledhetetlen pillanatokkal ajándékozzák meg látogatóinkat.
Az orangután kölykökről többször is írtunk már. Újra és újra érdemes azonban visszatérni hozzájuk, mert kifutójukban mindig látható valamilyen családi idill. Állatkertünk fotográfusa a közelmúltban is készített néhány remek felvételt.
A sok-sok kisállat között eddig még nem esett szó a vörös vadbivaly borjúról. A jövevény június 3-án született, így most már hat vörös kafferbivaly lakik Állatkertünkben. Az anyaállat viszont ezúttal nem Kalüpszó, hanem a BB nevű tehén volt.
Budapesten először láthatók az Afrikában honos csuklyás cerkófok. A három állat közül kettő Franciaországból, egy pedig Svédországból érkezett. Összeszoktatásuk még folyamatban van, de a Madagaszkár-ház végében már meg lehet őket tekinteni.
A múlt héten bemutatott ormányosmedve kölykökről időközben egy kisfilmet is készítettünk. A rövidfilmen az öt gézengúzt láthatjuk, amint hancúroznak, kötélre és fára másznak, és persze mindenbe beleütik az ormányukat.
Az aranyos állatkölykök kedvelői újabb bájos kisállatokban gyönyörködhetnek. Az ormányosmedvéknél ugyanis öt kölyök cseperedik. Az apróságok június elején születtek, így mostanra érték el azt a kort, amikor már a nagyközönség is jól láthatja őket.
A kánikulai időszak beköszöntével az Állatkert több pontján is üzembe helyeztük a párakapukat, amelyek hűsítő vízköddel kínálnak felfrissülést. Szerencsére a kert mikroklímája eleve kedvező a fák árnyat adó lombsátra és a sok vízfelület miatt.
Újabb sikeres fiókanevelésről számolhatunk be a kritikusan veszélyeztetett tarvarjaknál. Az íbiszfélék közé tartozó madárfaj a középkorban Európa számos országában előfordult, de ma már csak Marokkóban és a Közel-Keleten vannak vadon élő állományai.