Nyitvatartás
H-P:9.00-17.30 Szo-V:9.00-18.00
Bővebben>>>Ősz
Jegyárak, jegyvásárlás
Felnőtt jegy: 4500 HUF Gyermek jegy: 3200 HUF
- ENGEnglish
H-P:9.00-17.30 Szo-V:9.00-18.00
Bővebben>>>Ősz
Felnőtt jegy: 4500 HUF Gyermek jegy: 3200 HUF
Az idei év során az Állatkertben számos új jövevénynek örülhettünk, számos új bemutatóval gazdagodtunk - kicsik és nagyok örömére. Ebben a videóban igyekeztünk megörökíteni mindazt a csodás élményt, amelyet átélhetünk az Állatkert kellemes parkjában sétálva. Természetesen valamennyi büszkeségünket szinte lehetetlen egy rövidfilmben felvonultatni, azonban minden bizonnyal meg tudunk mutatni számos olyan érdekességet, amelyet látva úgy érzik látogatóink, hogy újra és újra érdemes kilátogatni hozzánk. Mert a Budapesti Állatkertben minden csoda 365 napig tart!
A Dél-Amerikában őshonos szürkenyakú erdeityúkokat nem könnyű meglesni. A Dél-Amerika-házhoz tartozó röpdében, az ott található lépcsőzetes „piramis” közelében szeretnek tartózkodni, s csak az etetéskor jönnek előre a röpde nyílt, központi területére. A hokkófélék családjába tartozó szárnyasok az idei évben érkeztek, s mostanra már a velük egy térben élő mókusmajmokkal is sikeresen összeszoktak.
Önfeledt örömmel hancúroznak a három hónapos tigriskölykök. Hol egymással birkóznak, hol Niva, az anyaállat feje vagy háta ellen intéznek összehangolt támadást. A szépen fejlődő apróságoknak ráadásul már nevük is van. Grusa már korábban kapott nevet, a másik kölyöknek csütörtökön volt a névadója, és mostantól Macan a neve.
A Mhorr-gazella eredetileg Északnyugat-Afrikában honos. Őshazájában azonban hiába keresnénk, mert a vadászat és a természetes élőhelyek átalakítása nyomán a szabad természetben egy sem maradt belőle. Szerencsére állatkerti körülmények között még mindig él mintegy másfélszáz egyed, amelyek tervszerű szaporításával esély van e ritka patás megmentésére. A munkában Állatkertünk is részt vesz. Az idei évben történetesen két alkalommal is volt szaporulat Mhorr-gazelláinknál, s a fiatalokat a napokban már a kifutóra is ki lehetett engedni.
A tél végén, illetve a tavasz derekán született ritka indiai oroszlánkölykök mostanra 7, illetve 9 hónaposak. Szépen gyarapodnak, testsúlyuk nagyjából 30-40 kg körül lehet, és nemsokára a fogváltáson is átesnek. Bár már nem olyan aprók, mint amikor először bemutattuk őket, még mindig nagyon aranyos kisoroszlánok, ráadásul sokkal aktívabbak és csíntalanabbak is.
Július 25-én számoltunk be az akkor már csaknem másfél hetes koronásdaru fiókákról. Az akkor még tenyérnyinél kisebb darucsibék az eltelt három és fél hónapban sokat nőttek, és nemcsak testalkatuk kezd a felnőttekére emlékeztetni, hanem lassan kialakul a fejük tetején a látványos tollkorona is.
Az állatkerti orangutánok nagyon szeretnek különféle tárgyakkal „matatni”, játszani. Éppen ezért rendszeresen kapnak erre alkalmas eszközöket, a kartondobozoktól a textildarabokon át egészen a műanyag dézsákig.
Dante, a csaknem öthónapos perzsa leopárdkölyök születéséről és bemutatkozásáról már korábban beszámoltunk. Érdemes azonban most is odafigyelni rá. Nem csupán azért, mert szépen gyarapodik, hanem azért is, mert a kifutón hancúrozva rendszeresen kezd önfeledt birkózásba Cezivel, a gondos anyaállattal.
Megint újabb kisállatról számolhatunk be, ugyanis nemrégiben egy aranyos alpakacsikó látott napvilágot. A kicsi – az anyaállattal együtt – a Bagolyvár szomszédságában látható.
A Pálmaházban megtekinthető, nem éppen gyorsaságukról híres lajhárok rendszeresen szaporodnak állatkertünkben. Látogatóink most is találkozhatnak egy egészen fiatal, szeptember 21-én született bébivel, akit egy kis szerencsével egészen közelről meg tudnak figyelni.