Nyitvatartás
H-P:9.00-17.30 Szo-V:9.00-18.00
Bővebben>>>Ősz
Jegyárak, jegyvásárlás
Felnőtt jegy: 4500 HUF Gyermek jegy: 3200 HUF
- ENGEnglish
H-P:9.00-17.30 Szo-V:9.00-18.00
Bővebben>>>Ősz
Felnőtt jegy: 4500 HUF Gyermek jegy: 3200 HUF
A nem egészen két hónappal ezelőtt megnyitott új Ausztrál ösvény máris nagy népszerűségnek örvend látogatóink körében. Ez nem is csoda, hiszen számos érdekes állat, többek között hangyászsün, kovari, erszényesnyest, vombat, Bennett-kenguru, illetve több ausztráliai madárfaj, mindenekelőtt egy csapat emu látható az új bemutatóhelyen, ráadásul egy részükkel, a kengurukkal és az emukkal testközelből is megismerkedhetünk. Azok számára, akik még nem fedezték fel maguknak az Ausztrál ösvényt, egy kisfilmet készítettünk kedvcsináló gyanánt.
A „varjúmentő” barnamedvét bemutató, s azóta az egész világot bejárt felvétel után egy újabb, az interneten megosztott látogatói videóra szeretnénk felhívni Állatkertünk barátainak figyelmét. Készítője valóságos filmetűdöt alkotott a nálunk rögzített jelenetből, amelyen azt látni, amint az egyik fiatal galléros páviánunk egy a kifutóba alighanem véletlenül beejtett mobiltelefonnal ismerkedik. Bár a felvétel bizonyára sokakat derít jókedvre, a készülék tulajdonosa nyilván nem volt maradéktalanul boldog, és az igazat megvallva a kifutóba akár csak véletlenül beejtett tárgyak az állatokra is veszélyt jelenthetnek. Emiatt tehát nem árt, ha mindenki fokozottan vigyáz tárgyai épségére és egyúttal állataink egészségére is.
Kicsit több mint egy hónapja láthatja a közönség az új sörényes hangyászokat. Annak idején részletesen be is számoltunk róluk, írtunk természetrajzukról, s arról is, hogy Állatkertünkben utoljára több mint száz esztendeje éltek ilyen állatok. Most egy kisfilmmel is kedveskedünk azoknak, akik kíváncsiak a két fiatal állat, Isabela és William mindennapjaira.
Hóbagoly párunk időről időre ugyan megörvendeztet bennünket termékeny tojásokkal, ám az utódgondozásban sajnos nem igazán jeleskednek. Ilyesmi persze a természetben is előfordul, de a vadonbeli körülményekhez képest – ahol a fiókák sorsa hamar megpecsételődne – nálunk második esély is van. A fiókákat ugyanis mesterségesen is fel tudjuk nevelni, ha így hozza a szükség. Éppen ez a helyzet a bő két héttel ezelőtt kikelt két hóbagoly fiókával is. A jövevényeknek szerencsére jó étvágyuk van. Napjában kétszer esznek, s egyikük akár 15 egeret is képes befalni minden egyes étkezéskor. A jó étvágy következtében nagyszerűen fejlődnek, ám a közönség egyelőre még nem láthatja őket. Így jelenleg csak fényképen tudjuk bemutatni a jövevényeket. Amint a képen is jól látszik, az ifjú hóbaglyok a felnőttektől eltérően nem fehér, hanem sötét színűek. Cikkünkből ennek oka is kiderül.
A sárga – vagy másik nevükön sujtásos – fütyülőludak a keselyűröpdében laknak, ahol az elnevezés ellenére nemcsak keselyűkkel, hanem többféle vízimadárral, koronás daruval sőt még tarvarjúval is találkozhatunk.
A múlt héten már beszámoltunk a flamingó kolónia legfiatalabb tagjairól, azokról a fiókákról, amelyek a közelmúltban keltek ki a tojásról. Néhány szó erejéig azonban érdemes kitérni a csapat legidősebb állataira is. A 131 állat között ugyanis még mindig akad öt azon flamingók közül, akik még 1985-ben, tehát csaknem három évtizede érkeztek Budapestre. A szóban forgó állatok egyébként Pakisztánból érkeztek, ahol a rózsás flamingó őshonosak számít.
Egyre „üzembiztosabban” működik a pingvinséta, amelyhez tavasz óta szoktatjuk pápaszemes pingvinjeinket. A cél az, hogy a madarak a közönséghez egészen közel tegyenek egy kisebb sétát délutánonként.
Június 20-án az új létesítmények átadása mellett megkezdte idei szezonját a Lepkekert is. A lepkék és pillangók bemutatóhelyének persze komoly hagyományai vannak Állatkertünkben, ám ebben a szezonban új helyen, a citrusféléknek otthont adó fedett pavilonban került kialakításra. A közönség a Lepkekertben szinte testközelből ismerkedhet meg ezekkel a pompás rovarokkal, hiszen úgy alakítottuk ki, hogy a látogató a lepkékkel egy térben sétálhat. Természetesen csak csodálni szabad a törékeny élőlényeket, megfogni azonban semmi esetre sem.
A nemrégiben megnyílt Pampakifutóval szemközt is nagy a sürgés-forgás. Az itt lakó prérikutyáknál ugyanis idén is bőséges gyermekáldás volt. Az egészen kicsi, újszülött kölyköket persze nem lehetett látni, hiszen még kora tavasszal születtek a felszín alatti járatrendszerben.
A múlt pénteken átadott Ausztrál ösvény különlegessége, hogy a közönség be is mehet az itt lakó állatok, éspedig az emuk és a Bennett-kenguruk közé. Bár a létesítmény megnyitásáról - ahogy a Pampakifutó átadásáról és a Lepkekert szezonkezdetéről – röviden már beszámoltunk, a benne lakó állatokat részletesebben még nem mutattuk be.